Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł pieniądze z otwartego mieszkania – zaraz po tym został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 17 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Nowej Rudy zajmujący się sprawą kradzieży tzw. metodą „na klamkę” zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy potwierdził jego związek z kradzieżami z otwartych mieszkań. Ponieważ to nie pierwszy czyn na koncie zatrzymanego, będzie on odpowiadała za przestępstwo w warunkach recydyw. Policjanci apelują do mieszkańców o zamykanie mieszkań i niestwarzanie okazji złodziejom.

Na terenie Nowej Rudy doszło do kilku kradzieży z niezamkniętych mieszkań. W każdym przypadku sprawca działał w podobny sposób. Chodząc po klatkach schodowych budynków sprawdzał klamki drzwi i wykorzystywał okazje. Tam gdzie drzwi nie były zamknięte na zamek, wchodził do mieszkań. Wykorzystując nieuwagę domowników, z przedpokoju kradł pieniądze z portfeli. Najczęściej pokrzywdzeni orientowali się, że zostali okradzeni dopiero po pewnym czasie.

Jednak jeden z mieszkańców zaraz po „wizycie” mężczyzny, zorientował się, że skradziono mu 1600 zł. Powiadomił policjantów, którzy natychmiast przyjechali na miejsce zdarzenia i po kilku minutach zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który był już karany za podobne przestępstwa. Policjanci przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty kradzieży z mieszkań, których dopuścił się w ostatnich kilku tygodniach.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska