Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł paczki kurierowi, a potem się pod niego podszył. Złodziej jest już w rękach policji

Data dodania: 2 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci prewencji z Głogowa zatrzymali mężczyznę, który 27 czerwca br. ukradł dwie przesyłki z samochodu kurierskiego. Wykorzystał on fakt, że kurier dostarczając paczkę nie zamknął swojego pojazdu. Podejrzany uciekł z paczkami, a następnie podszywając się pod kuriera, próbował wyłudzić od adresata przesyłki kwotę pobrania. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

36 – letni mieszkaniec Głogowa wykorzystał moment nieuwagi kuriera, który dostarczał właśnie przesyłkę do adresata. Kurier nie zamknął swojego pojazdu. Podejrzany chwycił dwie, zupełnie przypadkowe, paczki i uciekł z nimi. Były to kosztowne przesyłki, bo o wartości prawie 1500 złotych.

Krótko po tym zdarzeniu policjanci otrzymali sygnał o usiłowaniu oszustwa. Sprawca zadzwonił do adresata jednej z przesyłek i podając się za kuriera, usiłował wyłudzić 1300 złotych za jej dostarczenie. Osoba, do której zadzwonił, zorientowała się jednak, że ma do czynienia z przestępcą i nie dała się oszukać.

W nocy z 29 na 30 czerwca br. podejrzany został zatrzymany przez policjantów. Jest osobą znaną funkcjonariuszom, był już zatrzymywany w związku z kradzieżami i innymi przestępstwami. Usłyszał zarzut kradzieży oraz usiłowania oszustwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Zatrzymany podejrzany w trakcie doprowadzenia na przesłuchanie