Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł i zastawił sprzęt swojego pracodawcy, bo chciał się odegrać w kasynie

Data dodania: 2 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali w jednym ze sklepów na terenie miasta pracownika podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Straty oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sprzedawał albo zastawiał sprzęt w lombardach, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na grę w kasynie. Działając w tej sprawie policjanci odzyskali już część utraconego mienia. 50-latek trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek zidentyfikowali osobę podejrzewaną o kradzieże. Następnie zatrzymali mężczyznę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Jak się okazało, był to również pracownik tej placówki handlowej. Ustalenia policjantów potwierdziły, że 50-latek podczas pracy kradł elektronarzędzia, a następnie sprzedawał je lub zastawiał w lombardach.

Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu 50-latek tłumaczył, że przegrał wszystkie posiadane pieniądze w kasynie, a kradzież sprzętu i uzyskane w ten sposób środki finansowe, miały mu posłużyć do dalszej gry i odegrania się.

Policjanci ujawnili u mężczyzny ponad 13 tysięcy złotych. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Podczas działań funkcjonariusze odzyskali także część utraconych elektronarzędzi o wartości blisko 20 tys. złotych. Sprzęt zastawiony był w kilku lombardach na terenie miasta. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do odzyskania pozostałej części utraconego mienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817

 

Galeria