Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł akumulatory i wózkiem dziecięcym przewiózł je do swojej komórki

Data dodania: 31 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez kłodzkich policjantów, a podejrzanemu o kradzież akumulatorów z samochodu ciężarowego. Okazało się, że zrabowane mienie sprawca przewiózł wózkiem dziecięcym do swojej komórki. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty o wartości 1000 zł. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież akumulatorów z samochodu ciężarowego zaparkowanego przy parkingu w Kłodzku. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Wartość strat oszacowano na 1000 zł.

Policjanci ustalili, że podejrzany pod osłoną nocy wymontował akumulatory i umieszczając je na wózku dziecięcym przewiózł do swojej komórki. Nie zdążył kradzionego łupu sprzedać, ponieważ utracone przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dodatkowo okazało się, że 33-latek ma na swoim koncie inne czyny zabronione. Obecnie policjanci dokładnie sprawdzają szczegóły związane z jego przestępczą działalnością. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529