Ta strona używa plików cookie!
close

Ujawnili alkohol i tytoń bez akcyzy 

Data dodania: 16 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Kłodzka działając wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej zatrzymali mężczyznę z powiatu kłodzkiego, podejrzanego o przechowywanie tytoniu i alkoholu bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze znaleźli 7 worków zawierających tytoń bez znaków akcyzy o wartości ponad 3 tysięcy złotych, a także prawie 300 butelek nielegalnego alkoholu o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Podejrzanemu o przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie grozić mogą teraz wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Szczytna. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na posesji w powiecie kłodzkim może się znajdować kontrabanda. Po wejściu do budynku funkcjonariusze znaleźli 7 worków zawierających tytoń bez znaków akcyzy, a także 300 butelek alkoholu niewidomego pochodzenia. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na kwotę blisko 24 tysięcy złotych. Wszystkie okoliczności sprawy ustalają funkcjonariusze w ramach prowadzonego postępowania.

W sprawie został zatrzymany 62-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, któremu zostały przedstawione już zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozić mogą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. 

asp. szt. ŁukaszDutkowiak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

 

Galeria

Powiązane wiadomości