Ta strona używa plików cookie!
close

Uderzył pokrzywdzonego butelką w twarz powodując poważne obrażenia – mężczyzna, który wpadł w ręce policjantów usłyszał już zarzuty

Data dodania: 8 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w związku z przestępstwem, do jakiego doszło w lutym br. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała powyżej 7 dni. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafił 18 - letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna został zatrzymany w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w lutym br. w Środzie Śląskiej. Wówczas pokrzywdzony został uderzony przez sprawcę w twarz butelką i z poważnymi obrażeniami odwieziony do szpitala.

Na podstawie prowadzonych czynności operacyjnych, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali 18 - latka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, za który odpowie teraz przed sądem.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast naruszenie czynności narządów ciała zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Środa Śląska)
Oficer Prasowy
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093