Ta strona używa plików cookie!
close

Uderzył autem w słup sygnalizacyjny na przejeździe kolejowym. Był pijany i wiózł pasażerów

Data dodania: 9 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego, który miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca wioząc 3 pasażerów nie dostosował prędkości do warunków pogodowych i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie uderzył w słup sygnalizacyjny na przejeździe kolejowym oraz w ogrodzenie. Tłumacząc się mundurowym, 25-latek mówił, że alkohol pił dopiero po zdarzeniu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stracił już prawo jazdy, a teraz grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Wypadkowego z wrocławskiej drogówki, od razu po uzyskaniu informacji o zdarzeniu drogowym pojechali do miejscowości Siechnice, żeby udzielić pomocy uczestnikom i wyjaśnić okoliczności.

Jak się okazało zdarzenie, miało miejsce na przejeździe kolejowym. Nieodpowiedzialny kierowca jadący samochodem osobowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku stracił nad nim panowanie. Uderzył następnie w słup sygnalizacyjny oraz ogrodzenie.

W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem urządzenie wykazało blisko 1,6 promila w jego organizmie. Przewoził on samochodem trzech pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak wiemy, tego typu sytuacje niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Obywatel Ukrainy próbował tłumaczyć, że pił alkohol dopiero po zdarzeniu. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Samochód, którym kierował odholowany został na parking strzeżony.

O dalszym losie mężczyzny będzie decydować teraz sąd. Zgodnie z kodeksem karnym, grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817