Ta strona używa plików cookie!
close

Uczniowie z klasy mundurowej odwiedzili z prezentami dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka

Data dodania: 20 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka. Spotkali się tam z dziećmi, aby przekazać im przygotowane przez siebie prezenty od Świętego Mikołaja. Inicjatorem tego przedsięwzięcia byli uczniowie wszystkich klas mundurowych, nad którymi opiekę z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie sprawuje aspirant Łukasz Szuwikowski.

W dniu 18 grudnia, grupa uczniów I klasy o profilu mundurowym, spotkała się z dziećmi z Rodzinnego Domu Dziecka. Inicjatywa spotkania wyszła ze strony uczniów wszystkich klas mundurowych. Spotkania takie odbywały się już w latach ubiegłych w okresie mikołajkowym oraz przedświątecznym i stały się już tradycją klas mundurowych. W mikołajkowej atmosferze, uczniowie pierwszej klasy, przekazali dzieciom prezenty, przygotowane przez wszystkie klasy mundurowe.

Opiekę nad klasami mundurowymi z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, sprawuje aspirant Łukasz Szuwikowski. Uczniowie klas mundurowych, oprócz podstawy programowej, realizowanej w każdej klasie, realizują dodatkowe zajęcia, związane z profilem nauczania, wprowadzające w służbę w policji, wojsku czy straży pożarnej.

Coroczna wizyta młodzieży z klasy mundurowej w wybranej placówce opiekuńczej to już stała tradycja.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria