Ta strona używa plików cookie!
close

Uczniowie szkółki piłkarskiej z wizytą w komendzie

Data dodania: 18 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Dzierżoniowscy policjanci gościli młodych piłkarzy, trenujących w miejscowym klubie sportowym. Młodzi ludzie mieli okazję zwiedzenia gmachu komendy, poznania zasad bezpieczeństwa a także czekały na nich inne atrakcje.

Do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zawitali uczniowie szkółki piłkarskiej z Dzierżoniowa. Mieli oni możliwość zwiedzenia gmachu przy ul. Ząbkowickiej, przyjrzenia się pracy, a także obejrzenia elementów umundurowania i wyposażenia policjantów. Wycieczka miała charakter edukacyjny. W trakcie rozmowy z dziećmi przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wpływie posiadania elementów odblaskowych na bezpieczeństwo. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał odblask, aby móc go przypiąć do odzieży lub tornistra.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psa służbowego oraz samochód służbowy, gdzie była możliwość włączenia tak zwanych „kogutów”.

Tego typu wycieczki są dużym przeżyciem dla najmłodszych, którzy z podziwem patrzą na policjantów, ale i funkcjonariuszy napawa duma z racji pełnionej służby.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794

 

Galeria