Ta strona używa plików cookie!
close

Uczniowie klasy policyjnej uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Data dodania: 4 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Młodzież Zespołu Szkół nr IV w Wałbrzychu kolejny raz odwiedziła gmach tutejszej komendy miejskiej policji. Tym razem w ramach zajęć lekcyjnych nastolatkowie mieli okazję uczyć się, w jaki sposób profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zaprosił 19 uczniów drugiej klasy mundurowej o profilu policyjnym do wałbrzyskiej komendy. Głównym tematem spotkania było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Uczniowie mogli skorzystać ze sprzętu jakim dysponuje wałbrzyska jednostka. Prelekcję poprowadził policjant, który posiada uprawnienia ratownika medycznego. Przedstawił on, jak należy zachować się podczas wypadku, zademonstrował jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dorosłych i u dzieci oraz jak użyć automatycznego defibrylatora (AED). Nie zabrakło także rozmowy na temat udzielania pierwszej pomocy przy urazach otwartych i zamkniętych. W trakcie spotkania uczestnicy dyskutowali również na temat różnych stanów zagrożenia życia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria

Powiązane wiadomości