Ta strona używa plików cookie!
close

Uczniowie klas mundurowych otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie

Data dodania: 8 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Uroczysta gala awansów i nadania stopni uczniom klas o profilu mundurowym miała miejsce w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień awansu w edukacji mundurowej. Uczniowie tych klas oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, rozwijają swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach specjalistycznych. W gali uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych oraz Policji, Wojska i Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na stopnie: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. Uroczystość miała podniosły charakter. Akty mianowania wręczał Starosta Powiatowy Jarosław Dutkowiak, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk. Grzegorz Wincek, brygadier Paweł Dziadosz reprezentujący Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości uczestniczył również Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu.

W drugiej części uczniowie oraz goście uczestniczyli w patriotycznej uroczystości poświęconej 100 – leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Program przygotowali uczniowie szkoły.
Podczas uroczystości, na terenie szkoły, uczniowie mogli zapoznać się z ofertą pracy w policji. Przygotowano dla nich specjalne stoisko, gdzie pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia udzielały w tym zakresie informacji.

Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego.

Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas. Uczestniczą również w zajęciach terenowych i poligonowych co łączy się z wyjazdami i zajęciami prowadzonymi min. w szkołach policyjnych oraz na poligonach wojskowych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 - 904 - 452

 

Galeria