Ta strona używa plików cookie!
close

Uciekał przed policjantami, bo miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany

Data dodania: 7 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który na ich widok próbował uciec. Jak się okazało, miał przy sobie narkotyki oraz przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Były to m.in. elementy ubioru, szczoteczki do zębów i maszynki do golenia – wszystko z oryginalnymi sklepowymi metkami. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd ma te przedmioty i co chwilę zmieniał wersję wydarzeń. Sprawdzenia potwierdziły, że jest osobą poszukiwaną. Trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na terenie Ołbina zauważyli w jednej z bram budynku mieszkalnego dość dziwnie zachowującego się młodego mężczyznę.

Na widok funkcjonariuszy zaczął on uciekać na klatkę schodową, wyrzucając przy tym trzymany w ręku woreczek strunowy. Mężczyzna ten chciał się wymknąć przez okno na zewnątrz. Nie udało mu się, ponieważ policjanci szybko go zatrzymali. Był agresywny i bardzo pobudzony, szarpał się oraz wyrywał. Funkcjonariusze byli zmuszeni zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

W wyrzuconym woreczku znajdowała się marihuana. Tłumacząc się, mężczyzna oświadczył, że znalazł ją w jednym z podwórzy. Ponadto policjanci znaleźli u niego przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Były to m.in. markowe skarpetki, szczoteczki do zębów i maszynki do golenia – wszystko z oryginalnymi sklepowymi metkami. Zatrzymany nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd ma te przedmioty. Co chwilę zmieniał też wersję wydarzeń. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, był również osobą poszukiwaną do umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie policjanci prowadzą też działania zmierzające do sprawdzenia źródła pochodzenia ujawnionych przedmiotów. Natomiast za posiadanie środków odurzających zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817