Ta strona używa plików cookie!
close

Odurzona i z potrójnym zakazem! Chojnowscy policjanci zapobiegli niebezpieczeństwu na drodze

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Chojnowscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej młodą kobietę. Jej błędny wzrok wskazywał, że mogła wcześniej zażywać jakieś środki zakazane. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana, a kobieta w ogóle nie powinna wsiadać za kółko, bo ma aż trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. O jej dalszym losie zadecyduje teraz Sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za łamanie orzeczeń sądu dodatkowo można liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego komisariatu w Chojnowie patrolowali okoliczne miejscowości dbając o bezpieczeństwo ruchu drogowego.  Około godz. 7 00 w Jezierzanach do rutynowej kontroli zatrzymali samochód osobowy, którym kierowała 26-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Jej zachowanie i spojrzenie wzbudziło podejrzliwość funkcjonariuszy.

Zapytana o prawo jazdy odpowiedziała, że takiego dokumentu nie ma. W związku z powyższym sprawdzono kierującą w systemach policyjnych i tu okazało się, że ona wcale nie powinna za kółko wsiadać, ponieważ posiada aż trzy aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami. Ostatni obowiązujący do 2020r. Policjanci zdecydowali również o poddaniu 26-latki badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik nie pozostawił wątpliwości. Kobieta wcześniej zażywała marihuanę. Policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę. O losie mieszkanki powiatu lubińskiego zadecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast, za łamanie orzeczeń sądu dodatkowo można liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

Przypominamy i apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Kierujący pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających stwarza realne zagrożenia dla siebie, jak również dla innych użytkowników drogi. Zarówno alkohol jak i narkotyki znacznie obniżają koncentrację oraz zaburzają zdolność oceny sytuacji.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Izabela Burska

 

Powiązane wiadomości