Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Data dodania: 27 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wszedł sklepu, zabrał z półki alkohol i nie płacąc za towar, przeszedł przez linię kas. Zdarzenie zauważył pracownik, który zaszedł mu drogę i próbował odebrać skradziony towar. Sprawca odepchnął go i próbował uderzyć – został zatrzymany przez policjantów ze Świdnicy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Z uwagi na fakt, że przestępstwo to popełnił w warunkach tzw. ,,recydywy’’, podejrzanemu grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 23 października br. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z samoobsługowych sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji.
Jak ustalili interweniujący policjanci około godziny 13.00 do sklepu przyszedł mężczyzna, zabrał z półki butelkę alkoholu i nie płacąc za towar, przeszedł przez linię kas. Całe zdarzenie obserwował pracownik sklepu, który zaszedł mężczyźnie drogę i próbował odebrać skradziony towar. Sprawca kradzieży chcąc utrzymać się w posiadaniu alkoholu, użył siły wobec pracownika, odpychając go i próbując uderzyć pięścią w okolice głowy.

28-letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd, a ponieważ mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642