Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo” - festyn rodzinny i rozmowy policjantów z dziećmi o potencjalnych zagrożeniach podczas wakacji

Data dodania: 4 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

„Mama, Tata i Ja” pod taką nazwą zorganizowano festyn rodzinny na terenie jednej ze szkól w powiecie świdnickim. Oprócz wielu atrakcji dla najmłodszych, impreza miała także walor edukacyjny. Policjanci spotkali się z uczniami oraz przedszkolakami, by rozmawiać o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji. Działania funkcjonariuszy związane były z cyklem działań profilaktycznych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Festyn odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Liga Kobiet Polskich w Świdnicy oraz Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszowie Dolnym. Impreza obfitowała w wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak liczne zabawy i konkursy, a także pokazy mażoretek. Wielki aplauz towarzyszył występowi orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poza zabawą spotkanie miało też walor edukacyjny. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili rozmowy z dziećmi i młodzieżą, poruszając tematy związane z ich bezpieczeństwem, szczególnie podczas spędzania wolnego czasu w okresie letnim. Działania policjantów związane były ściśle z cyklem profilaktycznym pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Uczestnicy festynu mogli także przypomnieć sobie zasady bezpiecznego  wypoczynku nad wodą oraz czego unikać podczas podróży na wakacje autokarem lub pociągiem i na co zwracać uwagę poruszając się po drogach pieszo, bądź na rowerze.
 
W ramach spotkania dzieci i młodzież odpowiadały także na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz zagrożeń, otrzymując od policjantów w nagrodę drobne upominki, takie jak chociażby maskotki Komisarza Lwa, piłki lub odblaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Dodatkową atrakcją festynu był policyjny motocykl oraz radiowóz i możliwość zrobienia sobie przy nich pamiątkowych zdjęć.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. szt. Grzegorz Oleśkiewicz
tel. 607-317-642 

 

Galeria