Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z dziećmi w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data dodania: 21 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze złotoryjskiej komendy gościli w swojej jednostce uczniów z Zespołu Szkół Miejskich. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, podczas której dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta oraz wysłuchały cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku letniego. Uczestniczyły również w zajęciach na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie przypomniano im podstawowe zasady ruchu drogowego.

Spotkanie w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainaugurowało cykl wykładów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży pn. „Bezpieczne Wakacje 2017” oraz „Bezpieczna Woda 2017”, realizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Celem tych działań jest utrwalenie wśród najmłodszych mieszkańców powiatu złotoryjskiego zasad bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku.
 
Wizyta uczniów klasy III w złotoryjskiej komendzie rozpoczęła się od zwiedzania stanowiska kierowania. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się służbie policjantów, zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem specjalistycznym będącym w dyspozycji funkcjonariuszy. Prawdziwą atrakcją było zwiedzanie radiowozu. Nie brakowało chętnych do tego, aby zasiąść za jego kierownicą.
 
Kolejna część spotkania odbyła się na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie policjantki przypomniały uczestnikom podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci korzystając z własnego doświadczenia mówiły jak należy się zachowywać na drodze oraz jakich sytuacji unikać, aby nie narażać się na zagrożenia. Następnie pod okiem funkcjonariuszy mogły poćwiczyć niektóre elementy m.in. prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.
 
W trakcie spotkania, policjantki przypomniały również dzieciom o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać ze strony osób nieznajomych. Opowiedziały o niebezpiecznych sytuacjach, do których może dojść podczas wakacyjnego wypoczynku, pieszych wędrówek i kąpieli w zbiornikach wodnych oraz omówiły jak unikać takich sytuacji, przypominając jednocześnie numery alarmowe 112, 997, 998, 999.
 
st. asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Złotoryi
st. post. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Galeria

Powiązane wiadomości