Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za zabójstwo dla 38-latka. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na Śląsku

Data dodania: 1 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

38-letni mieszkaniec Głuszycy odpowie za zabójstwo, którego dopuścił się w swoim mieszkaniu. Dzięki informacjom operacyjnym ukrywający się na terenie Śląska mężczyzna, został zatrzymany we wtorek po południu przez tamtejszych policjantów z komisariatu w Pyskowicach. Wałbrzyscy funkcjonariusze podczas wykonanych czynności zabezpieczyli na miejscu zbrodni materiał dowodowy. Podejrzanemu grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Głuszyczanin wpadł w ręce policjantów operacyjnych pyskowickiego komisariatu we wtorek. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął uciekać. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ukrył się na terenie województwa śląskiego po zabójstwie, którego dokonał w jednym z mieszkań w Głuszycy.

Bardzo dobra współpraca pomiędzy pyskowickimi, a wałbrzyskim policjantami doprowadziła do natychmiastowego ustalenia miejsca przestępstwa. Po sygnale od funkcjonariuszy ze Śląska, policjanci z Głuszycy oraz Wałbrzycha udali się pod wskazany adres. W łazience mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej odnaleźli i zabezpieczyli ciało mężczyzny oraz  narzędzie zbrodni.

W toku przeprowadzonych czynności 38-latek przyznał się do przestępstwa. Zabezpieczone przez policjantów z Pyskowic oraz przez wałbrzyskich funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa, za które grozi kara dożywotniego więzienia. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria