Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za uszkodzenie ciała

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące do aresztu śledczego trafił 39-latek, który pobił i ugodził nożyczkami w klatkę piersiową innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło pod jednym z jeleniogórskich marketów. Napastnik godzinę po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów. Był nietrzeźwy i niewykluczone, że znajdował się pod działaniem środków odurzających. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku podjętych działań zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o uszkodzenia ciała innego mężczyzny.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło pod jednym z jeleniogórskich marketów. 39-latek awanturował się w sklepie, a gdy pokrzywdzony próbował go uspokoić ten go pobił, w wyniku czego wybił mu zęba, a następnie wbił mu w klatkę piersiową nożyczki. Po awanturze uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu oraz ruszyli na poszukiwanie napastnika. Mężczyzna był już znany personelowi sklepu z wcześniejszych awantur.

Funkcjonariusze zatrzymali go godzinę później w jego mieszkaniu. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz niewykluczone, że znajdował też się pod działaniem środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490