Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za serię kradzieży

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mężczyzna, któremu średzcy policjanci udowodnili popełnienie blisko dwudziestu czynów zabronionych. Podejrzany wielokrotnie był zatrzymywany w związku z łamaniem prawa. Ostatecznie zgromadzony w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Za popełnione czyny odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Środzie Śląskiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w sierpniu br. ukradł kartę płatniczą, a następnie wielokrotnie posłużył się nią płacąc na terenie miasta za zakupy. Policjanci udowodnili mu 16 tego rodzaju czynów. 45 - latek spowodował tym samym straty na łączną kwotę ponad 600 złotych.

Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kolejne przestępstwa. Jak się bowiem okazało sprawca dwukrotnie wszedł do pomieszczeń biurowych i wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał cenne przedmioty. W ten sposób wszedł w posiadanie laptopa, telefonów komórkowych, w tym jednego o wartości 5 tysięcy złotych, dokumentów oraz kart płatniczych. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w łącznej wysokości ponad 7200 złotych.

Śledczy przedstawili mężczyźnie również zarzut kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych.

W związku z popełnionymi czynami 45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu 19 zarzutów. Decyzją sądu wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

Powiązane wiadomości