Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za próbę podpalenia budynku wielorodzinnego oraz stalking

Data dodania: 6 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o sprowadzenie zagrożenia powstania pożaru budynku wielorodzinnego oraz stalking. Sprawca od 2 lat uporczywie nękał swoją byłą partnerkę, jak również groził jej i dzieciom pozbawieniem życia. Teraz za popełniony czyn grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Kowarach zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie niebezpieczeństwa pożaru budynku wielorodzinnego oraz stalking.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca późnym wieczorem pojawił się pod budynkiem, w którym mieszka jego była partnerka z dziećmi, a następnie oblał drzwi wejściowe łatwopalną substancją i podpalił je, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. W budynku w chwili zdarzenia przebywało 12 osób. Wszystkie zdążyły wyjść na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Ogień zdołano w porę ugasić, spaleniu uległy tylko drzwi, jednak 35-latek swoim działaniem sprowadził niebezpieczeństwo powstania pożaru i zagrożenia dla mieszkańców.

Ponadto mężczyźnie po zatrzymaniu przedstawiono zarzut stalkingu. Okazało się, że 35-latek od 2 lat uporczywie nękał swoją byłą partnerkę, zakłócał jej spokój, groził pozbawieniem życia jej i dzieciom.

Za popełnione czyny grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące decyzją sądu spędzi natomiast w tymczasowym areszcie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Zatrzymany mężczyzna podczas prowadzenia do  aresztu