Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za kradzieże aut i inne przestępstwa

Data dodania: 20 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na ponad 1 rok trafił do aresztu mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Ma on na koncie kradzieże z włamaniem do pojazdów, kradzieże mienia z samochodów, kradzieże aut i próby ich kradzieży. Przestępstw tych dopuścił się w lipcu br. nie tylko w Jeleniej Górze, ale również na terenie innych powiatów województwa dolnośląskiego. Niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie więcej podobnych czynów. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy zaraz po kradzieży z włamaniem do pojazdu, w nocy z 16 na 17 lipca br. w Jeleniej Górze. Wtedy jego łupem padło mienie o wartości 600 zł. Okazało się, że mężczyzna ma na koncie serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w lipcu br. Zatrzymany podejrzany jest o kradzieże pojazdów różnych marek z terenu Jeleniej Góry, powiatu legnickiego, powiatu zgorzeleckiego, a także o próby kradzieży aut. Ponadto poruszając się kradzionymi pojazdami, w celu uniknięcia zatrzymania, wymieniał w nich wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyzna ma na koncie również kradzież paliwa na terenie powiatu lwóweckiego na szkodę jednej z stacji paliw oraz liczne kradzieże mienia z otwartych samochodów na terenie Jeleniej Góry.

Straty wynoszą nie mniej niż kilkanaście tysięcy złotych. Niewykluczone, że 24-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na okres 1 roku i 25 dni. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490