Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Data dodania: 3 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia w centrum miasta podjęli interwencję wobec mężczyzny spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, jednak bezskutecznie. Podczas zatrzymania był agresywny i pobudzony, użył też gazu paraliżującego wobec policjantów. Został obezwładniony. Sprawdzenia wykazały, że jest on poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa m.in. za użycie gazu wobec pracownika ochrony drogerii, w której ukradł kosmetyki. Usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z wrocławskich oddziałów prewencji policji w trakcie pełnienia służby zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol w centrum miasta. Postanowili podjąć wobec niego interwencję. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać w kierunku pobliskiego podziemnego przejścia dla pieszych. Policjanci podjęli za nim pościg. Po krótkiej chwili 32 - latek został zatrzymany. Nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów i w dalszym ciągu chciał uciekać. Szarpał się, uderzał rękoma i kopał nogami na oślep. W pewnym momencie zaczął pryskać trzymanym w ręku gazem paraliżującym.

Działania policjantów pozwoliły jednak na skuteczne obezwładnienie pobudzonego mężczyzny. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on osobą poszukiwaną listem gończym. Jak się dodatkowo okazało, miesiąc wcześniej brał udział w innym zdarzeniu, w jednej z wrocławskich drogerii. Chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych kosmetyków również użył gazu, tym razem wobec pracowników ochrony.

Policjanci zbadali alkomatem stan trzeźwość zatrzymanego. Urządzenie wykazało 1,38 promila alkoholu w jego organizmie. Jeden z interweniujących funkcjonariuszy korzystał z pomocy medycznej, po tym jak 32-latek użył gazu paraliżującego. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817