Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Data dodania: 6 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Najpierw ukradł artykuły w jednym z marketów w Wałbrzychu, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy pobił ochroniarza. Dzięki działaniom wezwanych na miejsce przestępstwa funkcjonariuszy młody mężczyzna podejrzany o ten czyn został zatrzymany kilka ulic dalej.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w jednym ze sklepów w wałbrzyskiej dzielnicy Śródmieście. Nastolatek ukradł z marketu dwa napoje energetyczne o wartości 5 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez nastolatka czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych napojów pobił pracownika ochrony.

Zaalarmowani policjanci prewencji oraz funkcjonariusze zespołu operacyjno - rozpoznawczego z II Komisariatu zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli działania mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki szybkiej realizacji informacji własnych funkcjonariusze po kilkunastu minutach zatrzymali napastnika. Okazał nim się 19-letni wałbrzyszanin.

Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. W stosunku do mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85