Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla włamywacza

Data dodania: 2 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem na terenie miasta. Policjanci przedstawili zarzuty 29-letniemu mieszkańcowi Legnicy. Mężczyzna odpowie za kradzieże między innymi roweru, elektronarzędzi, kabli i przewodów elektrycznych na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. W związku z tym, ze był on już karany za tego typu przestępstwa, grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, kto jest sprawcą kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Łupem złodzieja padł wówczas między innymi: rower, spawarka, szlifierka kątowa, wkrętarka, młoto-wiertarka, przecinarka, kable i przewody elektryczne. Łączne straty jakie powstały w wyniku przestępczych działań, to kwota ponad 3 tys. złotych.

Jak się okazało, osobą odpowiedzialną za te czyny jest 29-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa i miał zasądzony dozór policyjny, którego nie realizował. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie kolejne zarzuty, za które odpowie przed sądem.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
 

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504-798-649

 

Galeria