Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla sprawcy przestępstw przeciwko mieniu

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, któremu średzcy policjanci udowodnili popełnienie kilku przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymany usłyszał już cztery zarzuty dotyczące m.in. włamania i kradzieży, jednak zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że może ich być znacznie więcej. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili podejrzanego o przestępstwa, do których doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu średzkiego. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli na terenie powiatu wrocławskiego. Jak się okazało, był poszukiwany przez kilka jednostek policji oraz prokuratury. 38-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzież pieniędzy oraz dokumentów z hoteli położonych na terenie powiatu średzkiego i wołowskiego. Ma on też na swoim koncie również włamanie do samochodu oraz jego krótkotrwałe użycie. Skradziony pojazd średzcy policjanci odnaleźli w jednej z miejscowości na terenie gm. Kostomłoty, po tym jak 38-latek porzucił go w stanie uszkodzonym, powodując straty w wysokości ponad 5 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna odpowiedzialny jest za kradzież saszetki z pieniędzmi i dokumentami, do jakiej doszło na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 38-latek był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że może on mieć na swoim koncie znacznie więcej czynów. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093