Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla seryjnego włamywacza

Data dodania: 19 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Dzierżoniowa, a podejrzany o liczne kradzieże i włamania. Sprawca włamywał się m.in. do garaży, pomieszczeń gospodarczych, domów, hal produkcyjnych, piwnic i innych pomieszczeń na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz świdnickiego. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania oraz kradzieże mienia. Podejrzanym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do garaży. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Ponadto w tym samym okresie doszło do licznych włamań do piwnic, hal produkcyjnych, komórek i innych pomieszczeń gospodarczych, gdzie sprawca kradł głównie elektronarzędzia. Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i analizy materiału ustalili, że za tymi przestępstwami może stać jedna osoba. W wyniku dalszych czynności wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa 23-letniego mężczyznę.

W wyniku dalej przeprowadzonych działań mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci działając w tej sprawie odzyskali już cześć skradzionych rzeczy. Ustalono też, że mężczyzna elektronarzędzia oraz inne skradzione mienie sprzedawał przygodnie napotkanym osobom.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił policjantom na udowodnienie zatrzymanemu łącznie, co najmniej 20 tego typu przestępstw. Podejrzany usłyszał również zarzuty paserstwa felg aluminiowych skradzionych na terenie powiatu świdnickiego.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Z uwagi na fakt, że podejrzany przestępstw tych dopuścił się w ramach recydywy grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

 


 

Powiązane wiadomości