Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 

Data dodania: 29 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, a podejrzanemu o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u innego. Poszkodowany doznał obrażeń ciała w wyniku pobicia go kijem bejsbolowym. Decyzją sądu zatrzymany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W tej sprawie zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa usłyszały również dwie kobiety. 

Do zdarzenia doszło ,kilka minut przed północą w połowie grudnia br., w centrum Węglińca. 27-letni mężczyzna został zaatakowany i uderzony kijem bejsbolowym w głowę przez nieznanego mu sprawcę. Leżącego mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzeń, który poinformował policję i pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Obrażenia jakich doznał bezpośrednio zagrażały jego zdrowiu i życiu. 

Policjanci pionu kryminalnego z Pieńska w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali w tej sprawie trzy osoby podejrzewane o związek z tym zdarzeniem. Do jednostki policji trafili 51-letni mieszkaniec Węglińca oraz dwie mieszkanki miejscowości Wykrot w wieku 18 i 21 lat. 

Mężczyzna już usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 27-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym kobietom przedstawiono zarzuty dotyczące podżegania do popełnienia przestępstwa. 

Przypomnijmy, że za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski 
Źródło: KPP w Zgorzelcu 
st. sierż. Mariola Kowalska 
tel. 606-778-294