Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla pary seryjnych włamywaczy – 13 zarzutów i odzyskane 3 skradzione rowery

Data dodania: 6 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Jaworscy policjanci zatrzymali dwoje młodych ludzi, którzy byli w posiadaniu skradzionych rowerów. Jak się okazało był to wierzchołek góry lodowej, bowiem funkcjonariusze udowodnili podejrzanym szereg innych włamań i kradzieży. Postanowieniem sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło po tym, jak oficer dyżurny jaworskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży rowerów. Szybkie działania podjęte przez funkcjonariuszy i przeprowadzone typowania już następnego dnia przyniosły pozytywny efekt w postaci ujęcia dwóch osób. To młodzi mieszkańcy Jawora: 19-letnia dziewczyna oraz jej 21 - letni chłopak.

Oboje nie kryli zaskoczenia zatrzymaniem przez policjantów. U zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli skradzione trzy rowery. Jak się później okazało, był to wierzchołek góry lodowej.  Zatrzymanym funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału udowodnili szereg innych włamań i kradzieży, zaistniałych w okresie maja i czerwca br. Swoim działaniem zatrzymani wyrządzili straty na kwotę ponad 11 tys. złotych.

Podejrzani usłyszeli łącznie 13 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Para miała już wcześniej na swoim koncie podobne czyny. Wobec zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące spędzą oni w odosobnieniu, oczekując na rozprawę sądową. Powrót do przestępstwa czyli tzw. „recydywa”, w ich przypadku spowodowała zwiększenie zagrożenia karą pozbawienia wolności z 10 aż do 15 lat.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Jawor)
Oficer Prasowy
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

 

 

Galeria