Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla mężczyzny za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia

Data dodania: 8 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Za posiadanie narkotyków i amunicji bez zezwolenia przed sądem odpowie mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Kłodzka. Funkcjonariusze podczas rutynowej kontroli drogowej ujawnili w samochodzie znaczną ilość marihuany. Natomiast po sprawdzeniu miejsca zamieszkania, w ogrodzie podejrzanego znaleźli krzaki marihuany, a w lodówce ujawnili 22 sztuki amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty przestępstwa i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Kłodzka zatrzymali do rutynowej kontroli  drogowej samochód osobowy, którym kierował 51-letni mieszkaniec powiatu. Podczas czynności policjanci zauważyli w pojeździe worek foliowy. Po sprawdzeniu okazało się, że znajduje się w nim ponad kilogram suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana.

Policjanci sprawdzili również  miejsce zamieszkania kierowcy. W ogrodzie przy posesji ujawnili 5 krzaków konopi indyjskich, a w lodówce znaleźli 22 sztuki amunicji do broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Zostały one zabezpieczone.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty wytwarzania znacznej ilość narkotyków oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Teraz policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy. Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 51-latka tymczasowy areszt  na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 – 754 – 529

 

 

Galeria