Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzieże i włamania

Data dodania: 27 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, który podejrzany jest o przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci z Jeleniej Góry udowodnili 22-latkowi co najmniej 4 przestępstw przeciwko mieniu - kradzieże i włamania, a straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który od września do października br. dopuścił się co najmniej 4 przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie kradzież pojazdu marki Iveco, do której doszło pod koniec września w Jeleniej Górze pod jedną z hurtowni. Jak oświadczył zatrzymany, samochód sprzedał w innym mieście nieznanej mu osobie. Ponadto z otwartego domu ukradł elektronarzędzia oraz klucze do auta, za pomocą których uruchomił stojący pod domem samochód i odjechał nim wraz ze skradzionym mieniem.22-latek włamał się również do pojazdu marki VW , z którego ukradł narzędzia oraz kurtkę skórzaną, a także dopuścił się kradzieży paliwa w innym mieście.
 
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co 22-latek zrobił ze skradzionym mieniem. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska