Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla dwóch za usiłowanie napadu na jubilera

Data dodania: 3 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Oleśniccy policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 30 i 35 lat, podejrzewane o usiłowanie rozboju. Jeden z mężczyzn próbował rozbić szybę wystawową i ukraść biżuterię, gdy drugi obserwował otoczenie. Po nieudanej próbie sprawcy uciekli. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów jeszcze tego samego dnia, a drugi później. Obaj za popełnione przestępstwo najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w rejonie Rynku w Oleśnicy. W godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy został powiadomiony o usiłowaniu rozboju. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców wszedł do sklepu i próbował wybić szybę wystawową, za którą znajdowała się biżuteria. W tym czasie drugi mężczyzna obserwował otoczenie. Po nieudanej próbie kradzieży kosztowności obaj mężczyźni uciekli. 

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn oraz zabezpieczyli pojazd, którym uciekał z miejsca przestępstwa. Drugi z podejrzewanych mężczyzn został zatrzymany później. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych 30 i 35 letni mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował w stosunku do podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

 

Powiązane wiadomości