Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla dilera narkotykowego - policjanci przechwycili kilkaset porcji marihuany i haszyszu

Data dodania: 13 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i haszysz, z których łącznie można by było przygotować ponad 700 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził z mieszkania z kolejną porcją narkotyków przygotowanych już do sprzedania. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Policjanci wydziału kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonej realizacji, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków. Jak się okazało, zatrzymany to 18 – letni mieszkaniec Lubina. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili środki odurzające w postaci marihuany i haszyszu, wagi i inne narzędzia służące do porcjowania narkotyków, a także pieniędzy pochodzących z ich sprzedaży. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, iż w jednym z mieszkań mężczyzna może przechowywać duże ilości środków odurzających, które następnie sprzedaje. Do zatrzymania doszło w chwili, kiedy 18 - latek wychodził ze swojego mieszkania z przygotowanymi już na sprzedaż kolejnymi porcjami marihuany. Był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń, które zajmował podejrzany, policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci haszyszu i marihuany, z których można by było przygotować ponad 700 porcji handlowych. Narkotyki ukryte były w jednej z szuflad. 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Teraz o dalszym losie 18 - latka zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Lubin)

 

Galeria