Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt dla dilera narkotykowego – policjanci przechwycili kilkaset porcji amfetaminy

Data dodania: 14 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Ponad 600 porcji narkotyków, w wyniku przeprowadzonych działań, przechwycili policjanci z Kłodzka. Narkotyki ukryte były w lodówce w jednym z mieszkań na terenie powiatu. W ręce funkcjonariuszy wpadł też mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy powiatowej mieli podejrzenia, że na terenie powiatu w mieszkaniu zajmowanym przez 22 - latka znajduje się spora ilość narkotyków. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, gdy weszli do ustalonego mieszkania.

Podczas przeszukania funkcjonariusze w lodówce znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 600 porcji handlowych tego środka odurzającego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas czynności procesowych przyznał się do posiadania środków odurzających, a funkcjonariusze udowodnili mu także handel nimi. Okazało się, że mężczyzna zajmował się tym procederem od października 2017 roku do stycznia br.

22 - latek usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Okazało się, że w przeszłości był już karany za tego rodzaju przestępstwa.

Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Kłodzku)
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 - 754 - 529