Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowe areszty dla podejrzanych o rozbój

Data dodania: 21 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu rabunkowego. Pokrzywdzony został zaatakowany przez sprawców i dotkliwie pobity, a następnie okradziony. Obaj napastnicy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach współpracując z policjantami z Chocianowa, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 37 lat podejrzanych o rozbój na 27-latku.

Do zdarzenia doszło 10 września br., we wczesnych godzinach rannych, na terenie Chocianowa. Sprawcy zaatakowali mężczyznę i bijąc go po całym ciele doprowadzili do stanu nieprzytomności, powodując jednocześnie poważne obrażenia ciała. Następnie skradli mu telefon komórkowy.

Na wniosek policji oraz prokuratury wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe areszty na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600 - 229 – 096