Ta strona używa plików cookie!
close

Twierdzi, że przez miesiąc ukrywał się w lesie. Policjanci zatrzymali podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu

Data dodania: 4 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Ulżyło mu i podziękował policjantom z Boguszowa-Gorc za zatrzymanie. 30-latek odpowie teraz przed sądem za włamanie do samochodu i kradzież z niego gotówki oraz za kradzież roweru. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z  Boguszowa-Gorce na podstawie przeprowadzonych ustaleń zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze udowodnili 30-latkowi włamanie do zaparkowanego przy drodze pojazdu i kradzieży z niego 1500 koron czeskich oraz 340 złotych. Do zdarzenia doszło w połowie lutego br. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w sierpniu zeszłego roku ukradł także stojący w jednym z budynków przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach rower o wartości ponad 800 złotych.

Podczas czynności procesowych mężczyzna oświadczył, że przez ponad miesiąc od włamania do samochodu ukrywał się w lesie i teraz – po tym jak został zatrzymany - dopiero mu ulżyło. Podziękował nawet funkcjonariuszom za podjęte działania oraz przyznał się do popełnienia przestępstw.

Za kradzież i kradzież z włamaniem może teraz trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

nadkom. Krzysztof Zaporowski