Ta strona używa plików cookie!
close

Działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jako element ogólnopolskiej kampanii pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’

Data dodania: 2 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia w weekend zorganizowali zawody sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach XL edycji powiatowego finału turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz XXI edycji młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego. Korzystając z okazji funkcjonariusze przygotowali także briefing prasowy w trakcie, którego można było porozmawiać z ekspertami z zakresu prewencji i ruchu drogowego o bezpieczeństwie na drogach. Działania te przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’, którą zainaugurował Minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

29 kwietnia br. na terenie siedziby Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu policjanci zorganizowali imprezę sportową połączoną z briefingiem prasowym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zawody, w których udział wzięło blisko 100 uczniów z wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się w ramach XL edycji powiatowego finału turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz XXI edycji powiatowego finału młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego.

Główny cel imprezy to kształtowanie pożądanych postaw wśród dzieci i młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa rowerzystów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas zawodów uczniowie o tytuł najlepszych rywalizowali m.in. w takich konkurencjach jak jazda rowerem po specjalnym torze przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli zmierzyć się też z testem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruch drogowym.

Kiedy uczniowie zmagali się z rowerowym torem przeszkód, z policyjnymi ekspertami z zakresu prewencji i ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, można było porozmawiać na briefingu prasowym o działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach oraz przedsięwzięciach prowadzonych w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’, którą zainaugurował Minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

Po kilkugodzinnych zmaganiach w duchu sportowej rywalizacji komisja wyłoniła zwycięskie drużyny.

Na poziomie szkół podstawowych miejsce I zajęła reprezentacja ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 72 we Wrocławiu, miejsce II uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 we Wrocławiu, a na miejscu III uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich. Natomiast I miejsce na poziomie gimnazjalnym zajęli uczniowie z Gimnazjum w Jordanowie Śląskim, na miejscu II znalazła się drużyna z Gimnazjum Zespołu Szkół w Siedlcu, a na miejscu III reprezentacja z Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu.

W turnieju motoryzacyjnym zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu.

Serdecznie Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom !!!

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili również eliminacje do finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na terenie powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, kłodzkiego, legnickiego, średzkiego świdnickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

KPP BOLESŁAWIEC

KPP GŁOGÓW

KPP JAWOR

KPP KŁODZKO

KMP LEGNICA

KPP ŚRODA ŚLĄSKA

KPP ZGORZELEC

KPP LUBAŃ

KMP JELENIA GÓRA

KPP DZIERŻONIÓW

KPP ZŁOTORYJA

 

 

 

 

 

Pobierz film

$esc.html($item.icon)

pobierz FILM

183 MB

Galeria