Ta strona używa plików cookie!
close

Trzy miesiące aresztu za „rodzinny biznes narkotykowy” - zarzuty za posianie i handel

Data dodania: 20 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali troje blisko spokrewnionych ze sobą mieszkańców miasta podejrzewanych o posiadanie narkotyków oraz handel nimi. W czasie sprawdzania mieszkania oraz piwnicy funkcjonariusze znaleźli kilkaset porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Decyzją sądu dwoje z zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zajmujący się sprawami narkotykowymi, w ramach rozpoznania środowiska przestępczego zainteresowali się trójką mieszkańców miasta. Podejrzewali, że 36-letnia kobieta, jej 19-letni brat oraz 18-letni syn posiadają narkotyki oraz nimi handlują.

Do zatrzymania całej trójki doszło 16 lipca br. Sprawdzenie mieszkania zajmowanego przez kobietę, potwierdziło wcześniejsze ustalenia policjantów. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 500 porcji handlowych amfetaminy oraz blisko 50 porcji handlowych marihuany. Narkotyki ukryte były pod podłogą, w tapczanie oraz w piwnicy.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów nie tylko posiadania znacznej ilości narkotyków, ale również udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innym osobom - również nieletnim.

Sąd wydał już decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety i jej brata na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi wszystkim podejrzanym kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014

 

 

Galeria