Ta strona używa plików cookie!
close

Trzech włamywaczy w rękach lubińskich policjantów

Data dodania: 7 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Rudnej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o włamanie do mieszkania. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 lipca br. na terenie Rudnej. Podczas włamania sprawcy wynieśli sprzęt RTV, biżuterię i pieniądze. Straty na jakie narazili właścicieli to blisko 10 tys. zł. Podejrzani to mieszkańcy Lubina oraz Rudnej. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Rudnej.  Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 lipca br. Sprawcy wynieśli z mieszkania m.in. sprzęt RTV i biżuterię,  a także pieniądze. Łączne straty właściciele wycenili na blisko 10 tys. zł. Dzięki pracy operacyjnej bardzo szybko w ręce policjantów wpadł 18-letni mieszkaniec Rudnej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak ustalili policjanci nie działał sam.

Dzięki podjętym przez funkcjonariuszy czynnościom do policyjnego aresztu trafiło dwóch pozostałych sprawców. Zostali zatrzymani na terenie Lubina przez policjantów z wydziału   kryminalnego komendy powiatowej. Okazali się nimi 34 i 17  - letni mieszkańcy miasta. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przez sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

 

 

Powiązane wiadomości