Ta strona używa plików cookie!
close

Trzech włamywaczy ujętych na gorącym uczynku

Data dodania: 13 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci przedstawili trzem mężczyznom zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawcy włamali się do remontowanego budynku w gminie Legnickie Pole. Podejrzani zostali ujęci na gorącym uczynku przez właściciela posesji. Zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawców włamania do remontowanego obiektu w gminie Legnickie Pole. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 33 lat zamieszkałych na terenie powiatu jaworskiego.

Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia, że prawdopodobnie mężczyźni kilka dni wcześniej włamali się do budynku, skąd dokonali kradzieży materiałów budowlanych. Kiedy właściciel posesji zauważył na korytarzu wyniesione fanty z piwnicy, zorientował się, że jest okradany i postanowił zrobić zasadzkę. Już w pierwszą noc podejrzenia mężczyzny okazały się być słuszne. W środku nocy około godziny 3.00 na teren obiektu przyjechało trzech mężczyzn, którzy weszli do środka budynku i próbowali wynieść przygotowane do kradzieży przedmioty. Mężczyzna ujął sprawców na gorącym uczynku i powiadomił o tym zdarzeniu policjantów.

Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

Materiały budowlane