Ta strona używa plików cookie!
close

To już ostatni weekend wakacji - policjanci będą dbali o bezpieczeństwo osób powracających z letniego wypoczynku

Data dodania: 31 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Przed nami ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie - wzmożony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z letniego wypoczynku.

W najbliższy weekend należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Na drogach będzie wzmożone natężenie ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast, a także większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami.

Na terenie Dolnego Śląska nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego, którzy podczas prowadzonej akcji pn. "Ostatni weekend wakacji" trwającej od 31 sierpnia do 2 września br. oprócz kontroli prędkości, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny aut.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono głównie od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na jazdę, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Stosujmy zasadę: 2 godziny jazdy - 20 minut przerwy, spędzanej najlepiej w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

kom. Kamil Rynkiewicz
Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu