Ta strona używa plików cookie!
close

Testował tylko nowe auto, niestety mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie

Data dodania: 17 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Pewien kierowca został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wywiadowców z wrocławskiej komendy miejskiej, gdy wybrał się na przejażdżkę kupionym chwilę wcześniej samochodem. W samej przejażdżce nie byłoby nic złego, poza faktem, że kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a pojazd nie był w ogóle zarejestrowany. Za swoje czyny odpowie on teraz przed sądem.

Dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, chce wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwi kierujący cały czas są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego takie zgłoszenia traktowane są priorytetowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego.

Dojrzeli oni oddalające się auto, które wyglądem przypominało to ze zgłoszenia. Bezzwłocznie przystąpili do kontroli zarówno kierującego, jak i jego pojazdu. Od razu wyczuli silną woń alkoholu, wydobywającą się z samochodu. Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 32-letni wrocławianin ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył policjantom, że chciał się tylko przejechać autem zakupionym przez siedzącego na fotelu obok kolegę. 32-latek przyznał też, że samochód nie został jeszcze zarejestrowany, a zamontowane w aucie tablice rejestracyjne pochodzą z innego pojazdu. Co za tym idzie, pojazd ten nie miał prawa poruszać się po drodze. Nie posiadał również wykupionego ubezpieczenia OC, co zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi sięgającymi prawie 4500 złotych.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego komisariatu. Będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozić może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817