Ta strona używa plików cookie!
close

Szybka reakcja policjantów zapobiegła nieszczęściu - uratowali mieszkańców z pożaru

Data dodania: 1 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci legnickiej drogówki patrolując ulice zauważyli, pożar pomieszczenia gospodarczego przy budynku mieszkalnym. Funkcjonariusze natychmiast wezwali Straż Pożarną i wbiegli do środka budynku, aby ewakuować lokatorów. Wiejący wiatr, szybko rozprzestrzeniał ogień, który już zajmował budynek. Funkcjonariusze musieli działać błyskawicznie. W jednym z pomieszczeń zastali dwóch lokatorów, którzy nawet nie wiedzieli, że pali się ich dom. Wyprowadzili kobietę i mężczyznę oraz sprawdzili wszystkie inne pomieszczenia w budynku. Szybkie działanie policjantów zapobiegło nieszczęściu. Mieszkańcy w porę zostali ewakuowani.

Około godziny 12.40 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, patrolując ulicę Pątnowską w Legnicy, zauważyli pożar przy jednym z budynków mieszkalnych. Wiejący wiatr, szybko rozprzestrzeniał płomienie, które zajmowały już budynek. Funkcjonariusze musieli działać błyskawicznie. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, powiadomili Straż Pożarną i sami ruszyli z pomocą.

Wbiegając do budynku policjanci krzyczeli, że jest pożar i natychmiast należy opuścić mieszkania. Z drzwi znajdujących się na dole policjanci zauważyli wydobywający się dym. Mieszkańcy przebywający w środku, nawet nie wiedzieli, że pali się ich dom. Funkcjonariusze wyprowadzili kobietę i mężczyznę oraz  sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku upewniając się, czy na pewno nikt nie został w środku.

Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Jak się okazało, spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze przylegające do budynku, uszkodzona została elewacja, stolarka okienna i częściowo nadpaleniu uległo pomieszczenie znajdujące się na I piętrze. Całe szczęście nikt nie ucierpiał. Pracujący na miejscu strażacy przewietrzyli budynek i przeprowadzili własne, stosowne czynności. Po zakończeniu działań ewakuowane osoby powróciły do swoich mieszkań.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Legnica)
 

 

Galeria