Ta strona używa plików cookie!
close

Szybka reakcja policjantów oraz stanowcze działania pracowników sklepu pozwoliły na zatrzymanie sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data dodania: 8 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Ukradł cztery pary spodni i grożąc pozbawieniem życia pracownikom sklepu próbował z niego uciec. Szybka reakcja policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komendy miejskiej w Wałbrzychu oraz stanowcze działania pokrzywdzonych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny bezpośrednio po zgłoszeniu.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci prewencji szybko udali się na ul. 1 Maja w Wałbrzychu, gdzie miało dojść do kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który trzymając w ręku kamień, groził pracownikom sklepu pozbawieniem życia. Mundurowi ustalili, że wałbrzyszanin ukradł wcześniej cztery pary spodni.

W trakcie czynności procesowych policjanci zebrali materiał dowody dot. też innych przestępstw, których dopuścił się podejrzany, dlatego Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 1 miesiąc. Mężczyzna trafił już do Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło:
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

 

Galeria