Ta strona używa plików cookie!
close

Szybka reakcja policjanta uratowała kobiecie życie

Data dodania: 13 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Kierownik Posterunku Policji w Świerzawie (pow. złotoryjski) uratował życie młodej kobiecie, która usiłowała popełnić samobójstwo. Kobieta połknęła dużą ilość tabletek. Funkcjonariusz udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz otoczył wsparciem psychologicznym do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dzięki dotarciu z pomocą na czas udało się zapobiec tragedii.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał wczoraj wieczorem zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie działania Posterunku Policji w Świerzawie młoda kobieta chce odebrać sobie życie.

Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe. Pierwszy pod wskazany adres przyjechał kierownik Posterunku Policji w Świerzawie. Po wejściu do mieszkania policjant zauważył 28-letnią kobietę, przytomną ale osłabioną. Twierdziła, że połknęła dużą ilość tabletek, po których puste opakowania leżały na stole.

Funkcjonariusz natychmiast wywołał u kobiety odruchy wymiotne. W oczekiwaniu na przybycie pogotowia ratunkowego udzielał kobiecie wsparcia psychologicznego, monitorował czynności życiowe, a przede wszystkim zajmował ją rozmową, kiedy usiłowała zasnąć.

Po przyjeździe na miejsce pogotowia ratunkowego, kobieta została przewieziona do szpitala gdzie otrzymała specjalistyczną pomoc medyczną. Dzięki dotarciu z pomocą na czas udało się zapobiec tragedii.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Złotoryja)