Ta strona używa plików cookie!
close

Szybka interwencja policji ocaliła mężczyźnie życie, który leżał kompletnie pijany na poboczu drogi. Po wytrzeźwieniu okazało się, że jest poszukiwany do blisko trzyletniej odsiadki

Data dodania: 8 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kompletnie pijany mężczyzna leżał na poboczu drogi w miejscowości Zamienice. Miał szczęście, że dostrzegła go osoba przejeżdżająca tą drogą i powiadomiła policję. Natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie być może zapobiegła tragedii. Mężczyzna został przewieziony na Miejską Izbą Wytrzeźwień w Legnicy. Po wytrzeźwieniu i ustaleniu danych okazało się, że jest poszukiwany do blisko trzyletniej odsiadki.

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnowie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zamienice na poboczu drogi leży mężczyzna. Natychmiast na miejsce policjant skierował funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji komisariatu w Chojnowie. Mundurowi patrolując i oświetlając pobocze wskazanego odcinka drogi w pewnym momencie zauważyli leżącego mężczyznę. Był on kompletnie pijany, niekomunikatywny oraz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci w trosce o jego bezpieczeństwo zawieźli go do Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Legnicy. Funkcjonariusze następnego dnia wrócili do miejsca jego trzeźwienia, aby ustalić dane mężczyzny. Po chwili okazało się, że to 43-letni mieszkaniec Zamienic, poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie i wkrótce zostanie przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649 

 

Powiązane wiadomości