Ta strona używa plików cookie!
close

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Wołowa, mężczyzna, który w ciężkim stanie utknął w zamkniętym mieszkaniu, otrzymał szybką pomoc medyczną. Ratując chorego mężczyznę, policjanci podjęli decyzję o siłowym otworzeniu drzwi, gdyż w obliczu zagrożenia jego życia nie było czasu na wezwanie innych służb wyposażonych w odpowiedni sprzęt.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał telefon od zdenerwowanej kobiety, która poinformowała, że jest w mieszkaniu razem z partnerem. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna choruje, a kobieta od jakiegoś czasu nie może z nim nawiązać kontaktu, jakby był nieprzytomny. Kobieta dodała też, że z nerwów nie może znaleźć kluczy od mieszkania, a drzwi są zamknięte od środka.

Dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres funkcjonariuszy – dzielnicowego oraz policjanta Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy po krótkiej wymianie zdań przez zamknięte drzwi ze zgłaszającą podjęli decyzję o ich siłowym otworzeniu. W obliczu zagrożenia życia mężczyzny nie było czasu na wezwanie Straży Pożarnej, która mogłaby bezinwazyjnie je otworzyć.

Po wejściu do środka policjanci sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny i wezwali pogotowie ratunkowe. Po chwili mężczyzna poczuł się lepiej, jednak nie był on zorientowany w czasie i przestrzeni, a na zadawane przez policjantów pytania odpowiadał nielogicznie. Dalszej pomocy mężczyźnie udzieliło przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów mieszkaniec powiatu wołowskiego szybko trafił w ręce służb medycznych.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Wołów)
Oficer Prasowy
st. sierż. Marzena Pawlik