Ta strona używa plików cookie!
close

Szkolenie dla policjantów w ramach procedury „Niebieska Karta”

Data dodania: 1 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W Szklarskiej Porębie odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy realizujących zadania w ramach procedury „Niebieskiej Karty” oraz dla policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich z terenu Dolnego Śląska. Policjanci podczas warsztatów mieli okazję poznać m.in. problematykę uzależnień w kontekście nowych narkotyków, które pojawiły się na rynku w Europie.

W dniach 27-28 września 2018 roku w Szklarskiej Porębie odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy realizujących zadania w ramach procedury „Niebieskiej Karty” oraz dla policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich z terenu Dolnego Śląska. Przedsięwzięcie sfinansowane było przez Departament Zdrowia, Wydział Zdrowia, Działa Profilaktyki Uzależnień Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych.

Policjanci podczas szkolenia mieli okazję poznać problematykę uzależnień w kontekście nowych narkotyków, które pojawiły się na rynku w Europie. Warsztaty były przeprowadzone przez Kierownika Centrum Informacji o Narkotykach w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii - mgr Artura Malczewskiego.

Ponadto uczestnicy brali udział w zajęciach szkoleniowych profilaktyki uzależnień u dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim było wypracowanie metod nawiązywania pierwszego kontaktu z młodzieżą i rodzicami - zajęcia przeprowadziła mgr Agata Hoffman - Kauc. Omówiono także informacje dotyczące dialogu motywującego, czyli interaktywnej komunikacji ze społeczeństwem. Funkcjonariusze mieli okazję uczestniczyć w aktywnej rozmowie, której podstawą było wykorzystanie dialogu motywującego, jako narzędzia niezbędnego w pracy policjanta. Wszyscy funkcjonariusze zostali wyposażeni w materiały dydaktyczne na temat przeprowadzonego szkolenia - publikacje naukowe i opracowania scenariuszy zajęć do codziennej pracy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości