Ta strona używa plików cookie!
close

Szesnastokrotnie wykorzystała znalezioną kartę płatniczą. Teraz nieuczciwa kasjerka stanie przed sądem

Data dodania: 5 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Zamiast zwrócić znalezioną kartę właścicielce lub ją zabezpieczyć, postanowiła kilkanaście razy skorzystać ze znalezionego mienia. 30-letnia kasjerka jednego z wałbrzyskich sklepów odpowie m. in. za kradzieże z włamaniami na konto bankowe, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dwa tygodnie temu – tj. 21 sierpnia przed południem - 70-letnia wałbrzyszanka robiła zakupy w jednym z marketów na terenie miasta. Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatniczą w terminalu, co zauważyła kasjerka. Zamiast oddać kartę właścicielce lub przekazać kierownictwu sklepu, 30-letnia pracownica postanowiła z niej skorzystać. Łącznie kobieta dokonała 14 transakcji bezgotówkowych w różnych sklepach na terenie miasta powodując starty w kwocie kilkuset złotych. Dwukrotnie próbowała także zapłacić kartą, kiedy została ona już zablokowana przez pokrzywdzoną.

Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, ustalili sprawczynię przestępstwa. 30-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana wczoraj około godziny 9:00 w miejscu zamieszkania. Kobieta usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Za przywłaszczenie mienia i włamania na konto bankowe odpowie teraz przed sądem. Za kraty więzienia może trafić nawet na 10 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85