Ta strona używa plików cookie!
close

Świdniccy policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy

Data dodania: 6 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Świdniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w mieszkaniu 57-letniego mieszkańca Świdnicy zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za ten czyn grozi teraz wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w ramach realizacji informacji operacyjnej, „odwiedzili” 57-letniego mieszkańca Świdnicy, który wg pozyskanych informacji miał posiadać papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W wyniku sprawdzenia mieszkania mężczyzny ujawniono tytoń w ilości 5 kg oraz ponad 11,5 tyś. sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 15 tys. zł.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami kodeksu karno -skarbowego, grozi mu teraz kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Pobierz film