Ta strona używa plików cookie!
close

Świdniccy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami placówek bankowych w sprawie bezpieczeństwa seniorów

Data dodania: 24 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Na zaproszenie funkcjonariuszy odpowiedzieli przedstawiciele banków z terenu powiatu świdnickiego. Policjanci rozmawiali z nimi o metodach i sposobach jakimi posługują się przestępcy, by nabrać seniorów przy oszustwach metodą „na policjanta”, „na wnuczka” oraz podobnych. Wszystko po to, by wspólnie zapobiegać oszustwom na szkodę osób starszych. Spotkanie z bankowcami to kolejna inicjatywa świdnickich policjantów mająca na celu uchronienie dobytku seniorów.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy na co dzień zajmują się zapobieganiem jak również zwalczaniem przestępstw na szkodę osób starszych, zorganizowali spotkanie dla przedstawicieli placówek bankowych z terenu powiatu świdnickiego.

Celem przedsięwzięcia było omówienie bieżących problemów związanych z zagrożeniami, jakie czyhają na osoby starsze, przede wszystkim oszustwa metodą "na wnuczka", "na policjanta" itp. Policjanci nie tylko omawiali najczęściej występujące metody działania oszustów, ale także udzielali wskazówek co należy zrobić, by ochronić seniorów przed utratą ich pieniędzy.

Świdniccy policjanci podkreślili również, że aby zapobiec tym zdarzeniom ważna jest współpraca policji z przedstawicielami placówek bankowych, gdyż często bywa tak, że to właśnie pracownik banku może być "ostatnią deską ratunku" dla seniora, który pada ofiarą oszustów. Niejednokrotnie bywa tak, że seniorzy zmanipulowani przez oszustów udają się do banku, gdzie chcą pomóc tzw. „wnukowi” i wypłacają oszczędności swojego życia. A kilka prostych pytań i odpowiednia reakcja pracowników banku może zapobiec utracie pieniędzy

Spotkanie funkcjonariuszy z przedstawicielami placówek bankowych, to kolejna z inicjatyw podejmowanych przez świdnickich policjantów, mających na celu uchronienie seniorów przed oszustwami metodą "na wnuczka", "policjanta" itp.

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria